KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15893158

nr 1589 3158

Signe Hvistendahl

(1881-1943), Sverige

Oljemålning, Signerad a tergo 1919. Olja på papper, 49x54 cm, yttermått inklusive ram: 57x62 cm

Kondition: slitage, skadad ram

Signe Hvistendahl, svensk bildkonstnär född 1881, död 1943.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 8 januari 2024
kl 18:35:29

8/1 18:30:29 1      Vinnande bud
8/1 18:30:40 1      justering av budtak

Signe Hvistendahl

Läs mer om Signe Hvistendahl